+370 689 37799 info@studija4d.lt

Interneto svetainės SEO auditas, svetainės analizė

Interneto svetainės SEO auditas – tai procedūra, kurios metu interneto svetainė yra išsamiai patikrinama ir nustatoma, ar ji atitinka  SEO standartus, ar yra pritaikyta paieškos sistemoms, pateikiami tobulinimo pasiūlymai. Taigi, šio proceso metu specialistai ne tik identifikuoja tinklalapio trūkumus, bet ir pasiūlo, kaip juos pašalinti, t.y. kaip ją patobulinti. Svarbu suprasti, kad pirminis interneto svetainės SEO audito tikslas – parodyti svetainės trūkumus, o ne juos pašalinti. Tai jau SEO optimizavimą atliekančių žmonių darbas. Akivaizdu, jog SEO auditas yra labai naudingas, nes tik žinodami klaidas, galime jas ištaisyti.

Atliekant interneto svetainės SEO auditą, atidžiai ištiriama verslo konkurencinė aplinka, išsiaškinamos stipriosios ir silpnosios konkurentų pusės, konkurencijos lygis ir pan.

SEO auditas susideda iš dviejų dalių

Viena iš jų yra vidinis SEO. Tai – vidinė interneto svetainės analizė, kai analizuojami vidiniai svetainės elementai, programinis kodas, aiškinamasi, ar tinklalapio struktūra atitinka Google sistemos reikalavimus.

Išorinis SEO – tai atgalinių nuorodų analizė. Šiuo atveju yra analizuojami Jūsų ir konkurentų atgalinių nuorodų tinklai.

Tikriausiai daugeliui skaitytojų kyla klausimas, kada būtina atlikti interneto svetainės SEO auditą? Jis atliekamas šiais atvejais:

  • Kuriant naują interneto svetainę;
  • Atnaujinant jau egzistuojančią svetainę;
  • Jeigu tinklalapis yra gavęs interneto paieškos sistemos Google nuobaudą;
  • Jeigu interneto svetainė nepritaikyta tam tikriems raktažodžiams arba jie neteisingai išdėstyti.

Iš tiesų, kaip jau pastebėjote, atliekant interneto svetainės SEO auditą itin daug dėmesio skiriama paieškos sistemoms. Taip yra dėl to, kad didžioji dalis naujų klientų ateina būtent iš paieškos sistemų. Ir tai tikrai nestebina, nes jos yra be galo populiarios tarp interneto vartotojų.

Tinklalapio atmetimo rodiklis

Į ką dar privalu atkreipti dėmesį atliekant SEO auditą? Tai – tam tikro tinklalapio atmetimo rodiklis, kurį galite pamatyti naudodamiesi Google Analytics. Žinant interneto svetainės atmetimo rodiklį, galima daryti išvadas apie jos aktualumą, įdomumą bei populiarumą tarp lankytojų, t.y. kaip lankytojai ją vertina, ar ilgai naršo, o gal uždaro vos tik užėję. Šios informacijos žinojimas padeda suprasti, ko trūksta interneto svetainei, kaip būtų galima ją patobulinti ir pagerinti lankytojų naršymo patirtį.

Kaip skaičiuojamas svetainės atmetimo rodiklis? Interneto tinklalapiui priskiriamas 100% atmetimo rodiklis, jeigu lankytojas užeina į Jūsų tinklalapį ir peržiūri tik vieną, dažniausiai pradinį, puslapį ir uždaro svetainės langą. O jeigu peržiūrimas daugiau negu vienas puslapis, tuomet atmetimo rodiklis yra 0%. Išvedus procentų aritmetinį vidurkį sužinoma, koks skaičius interneto vartotojų (procentais) neparodė susidomėjimo Jūsų svetaine.

Anot marketingo specialistų, į svetainės atmetimo rodiklį SEO audito metu turėtų būti kreipiamas ypatingas dėmesys, nes paieškos sistemai Google šis rodiklis yra labai svarbus. Nuo jo priklauso interneto svetainės pozicija paieškos sistemos rezultatų sraute. Juk jeigu tinklalapis nėra populiarus tarp lankytojų, tuomet ir Google nemato reikalo jį aukštai reitinguoti.

Tiesą sakant, atmetimo rodiklis gali pasakyti ne tik, kiek lankytojų į Jūsų puslapį užsuka vieną vienintelį kartą, bet ir kiek į jį pakartotinai užeina. Iš to galima spręsti apie svetainės reputaciją. Jeigu sugrįžtančių lankytojų yra mažai arba iš viso nėra, tai Jums yra aiškus pavojaus signalas ir ženklas, kad svetainei būtini atnaujinimai bei patobulinimai, nes dabartinė jos versija lankytojams nėra pakankamai įdomi, kad vieną kartą čia apsilankę, jie norėtų sugrįžti.

Kita vertus, nereikėtų labai džiaugtis, jeigu į Jūsų internetinę svetainę užsuka vis nauji žmonės, nes tai rodo, kad  neturite pastovių lankytojų. Žinoma, nauji žmonės visada pageidaujami, tačiau lojalių lankytojų rato suformavimas turėtų būti Jūsų prioritetas numeris vienas.

Jeigu Jūsų interneto svetainei reikalingas SEO auditas, kreipkitės į Studija 4D (Internetinių parduotuvių kūrimas ir priežiūra) specialistų komandą.

error: